/Files/images/012.jpg

Снігур Руслан Антонович
Освіта - повна вища, ЧНУ ім. Б. Хмельницькго
Кваліфікація - вчитель фізкультури

Сучасний басейн в ДНЗ

Плавання є однією з найбільш дієвих форм фізичного виховання дітей. Під час плавання на організм впливає низка позитивних чинників – це вода, повітря, температура та рухова активність.

Регулярні заняття плаванням забезпечують загальнозміцнювальну дію на організм дітей, формують корисну навичку – вміння вільно рухатися у воді. Вони поліпшують фізичний розвиток у 93,5% дітей, зокрема сприяють формуванню правильної постави, запобігають розвитку плоскостопості, збільшують життєву ємність легень та сприяють розвитку силових характеристик м’язів тулуба. Окрім того, під час плавання відбувається процес очищення шкіри, полегшується її дихання; активується робота внутрішніх органів і тренуються фізіологічні системи організму.

Таким чином, плавання можна використати як корекцію при дефектах постави і стопи у дітей або як засіб профілактики цих порушень.

Порядок відвідування дітьми плавального басейну в ДНЗ

До занять з плавання в басейні допускаються діти з довідками від лікаря щодо стану їх здоров’я.

Перед початком відвідування басейну та перед кожним заняттям з плаваннядітей обов’язково оглядає медичний працівник (медична сестра басейну) та вносить результати огляду до відповідного журналу (термометрія, огляд зіва, шкіряних покровів) під особистий підпис щодо допуску дитини до купання.

Не допускаються до занятьдіти з гострими катаральними проявами або за наявності отиту, хронічного запалення носоглотки тощо. Такі діти мають перебувати під наглядом лікаря, який визначить початок занять з плавання індивідуально для кожної дитини.

Необхідні речі для відвідування дитиною басейну

Для відвідування басейнудіти повинні мати індивідуальні плавки, рушник, шапочку і тапочки.

Особисті речі діти можуть приносити з собою до дитячого садка і після використання забирати додому. Батьки повинні обробляти ці речі після кожного відвідування басейну дітьми. Усі речі дітей зберігаються в індивідуальних шафах для одягу.

Дітям, які відвідують басейн, рекомендується мати короткі зачіски – для зручності під час купання і скорочення часу сушіння волосся феном.


Галерея "Басейн"


Об’єднуємо зусилля для здорового довкілля.

/Files/images/довкілля.jpg Для успішної роботи з дітьми, налагоджуємо взаємозв’язок з батьками задля обміну інформацією, досвідом, вироблення спільних вимог активно використовуються інтерактивні й традиційні форми роботи.

Пропонуємо провести благодійні акції «Посади та збережи дерево», «Обладнай майданчик залишковими матеріалами», «Збережемо папір — збережемо ліс», «Домівка для птахів», «Збережемо ялинку», «Батарейки збираємо — довкілля зберігаємо».

Було б добре організувати виставку «Нове життя старим речам», на якій представляються експонати, виготовлені батьками та вихователями разом з дітьми із залишкового матеріалу.

Активна участь батьків в акціях зі збирання макулатури, використаних батарейок, благоустрою майданчиків свідчить про їхнє бажання бути не лише спостерігачами, а й учасниками процесу долучення до стилю життя, орієнтованого на сталий розвиток.

Залучення до життя, побудованого на засадах збереження довкілля, не може відбуватися формально, тимчасово або «як вийде». Коли робота проводиться системно, діти звикають жити за принципами сталого розвитку, починають контролювати дії не лише свої та одне одного, а й дорослих, зокрема батьків.

Вихованці всіх груп разом з педагогами та батьками постійно повинні збирати і здавати макулатуру, висаджувати дерева та квіти, відносити використані батарейки в пункти прийому, виготовляти для ігрових майданчиків обладнання із залишкових матеріалів, не викидати використаний папір та поламані іграшки, ощадливо користуватися водою й світлом, берегти тепло, брати участь у виставках, різноманітних акціях.

Діти мають замислюватися над своєю поведінкою і прагнути змінювати її в потрібному напрямі.

Кiлькiсть переглядiв: 907

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.